Meist

Üldiselt

  Lepiku talu haldab 140ha maad, millest valdav osa asub Vätta poolsaarel. Peale põllu- ja karjamaade on veel 15hektari jagu metsamaad. Põhikarjas on 150 utte ja lammaste koguarv sõltub tallede arvust jäädes vahemikku 300-450 lammast. 

  Kõik vajaminevad toimetused tehakse ära perekeskselt välja arvatud pügamine, mida teevad profid Jardiines OÜst. Pügatud vill tehakse lõngaks. Lisaks villale kasutame ära ka lambanahad, millest valmistame susse, kuid võimalik on osta ka terveid nahku.

 

Ajalugu

  Lepiku talus on põlluharimise ja loomakasvatusega tegeletud juba ligi 150 aastat. Poliitiliste ja majanduslike muudatuste tõttu on olnud ka perioode, kus talu tootmistegevus on olnud olematu, sest pärast siinse pererahva küüdidamist lammutati talu praktiliselt maha. 1995a õnnestus talukoht ära osta ja seda arendama hakata. Kõik põllumaad vajasid uuesti ülesharimist ja uuendamist. Lambakasvatus sai alguse kahest utest ja kogu kari on aretatud nende baasilt. Ehitatud on 350m2 laut, 250m2 küün, uuendatud ja rajatud heina- ja põllumaid ning investeeritud põllutehnikasse, sellele on suuresti kaasa aidanud MAK raames saadud toetused. Südameasjaks on võetud ka PLK alade hooldamine, et säilitada nende liigirikkus ja korrashoid.

 

gallery/vana